Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
  į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Eterinių aliejų aprašymas » Eukaliptų eterinis aliejus (Oleum Eukalipti)

Eukaliptų eterinis aliejus (Oleum Eukalipti)
Išskiriamas vandens destiliacijos metodu iš įvairių rūšių eukaliptų lapų ir ūglių. Skleidžia stiprų specifinį aitrų ir šaltoką dervos kvapą su kamparo priemaiša.
POVEIKIS
- Antiseptinis, baktericidinis, priešuždegiminis;
- regeneruojamasis, dezodoruojamasis;
- mažina cukraus kiekį kraujyje;
- stiprus emocinės būsenos reguliatorius;
- atbaido uodus, moskitus, skruzdėles;
- puiki priemonė aromatizuoti ir sanuoti patalpas, taip pat ir vaikų.

NAUDOJIMO ATVEJAI
- Probleminės odos, spuogų, išsiplėtusių porų priežiūra;
- herpesas, stafilokokų infekcija, juostinė pūslelinė, žaizdos, nudegimai;
- stiprina plaukus, naikina pleiskanas, saugo nuo plikimo;
- gripas, angina, bronchitas ir kt.;
- infekcinių ligų ir jų sukeltų pasekmių profilaktika;
- lytinių ir šlapimo takų infekcija (E. coli lazdelė, baltosios, cistitas);
- raumenų ir sąnarių skausmai (radikulopatija, pleksitas, neuralgijos, reumatizmas);
- migrena.
IŠORINIO VARTOJIMO BŪDAI
Eukaliptų aliejus yra vartojamas grynas arba lygiomis dalimis (1:1) maišytas su kitais eteriniais aliejais: su levandų – nuo nudegimų, su pušų – sergant ūmiomis respiracinėmis ligomis. Šie mišiniai taip pat yra vartojami kosmetikos priemonėms papildyti, masažui, vonioms, inhaliacijoms, aromatinėms lempoms.

KOSMETIKOS PRIEMONIŲ PAPILDYMAS
7-10 lašų eukaliptų eterinio aliejaus arba šio aliejaus mišinio sumaišyti su 10-15 g (ml) pagrindo (kremo, losjono, gelio, šampūno ir kt.).

MASAŽAS
4-5 lašus eukaliptų eterinio aliejaus arba bet kokio šio aliejaus mišinio sumaišyti su 1-2 valgomaisiais šaukštais augalinio aliejaus (alyvuogių, migdolų, kukurūzų, kviečių gemalų) arba pasirinkto kremo.

VONIOS
4-7 lašus eukaliptų eterinio aliejaus arba bet kokio šio aliejaus mišinio, iš anksto sumaišytus su valgomuoju šaukštu emulgatoriaus (pieno, medaus, jūrų arba valgomosios druskos), įpilti į pilną vandens (37-38oC) vonią. Procedūros trukmė 10-15 min.

INHALIACIJOS
Karštosios: 1-2 lašus eukaliptų eterinio aliejaus arba bet kokio šio aliejaus mišinio įlašinti į indą karšto vandens, apsigaubti rankšluosčiu ir 3-5 min. kuo giliau kvėpuoti. Būti užsimerkus.

SAUNA
5-7 lašus eukaliptų eterinio aliejaus arba bet kokio šio aliejaus mišinio įlašinti į nedidelį karšto vandens indą ir pastatyti indą garinėje ant viršutinės lentynos.

PATALPŲ AROMATIZAVIMAS
2-5 lašus eukaliptų eterinio aliejaus arba šio aliejaus mišinio įlašinti į aromatinėje lempoje esantį vandenį ir uždegti žvakę. Patalpoje pasklis kvapas. Jei nėra lempos, aliejumi galima sudrėkinti servetėlę arba įlašinti jo į karšto vandens puodelį bei pastatyti ant veikiančio radiatoriaus.

VABZDŽIŲ BAIDYMAS
15 lašų eukaliptų eterinio aliejaus ištirpinti 20 ml etilo spirito.

Prieš naudojant eterinius aliejus būtina patikrinti, ar įkvepiamas arba tepamas ant odos aliejus nesukels individualios alerginės reakcijos.

KVĖPAVIMO BANDINYS
Jei įkvėpę eterinio aliejaus arba jo derinio nepajuntate diskomforto, jis yra Jums malonus ir nesukelia kvėpavimo takų spazmų bei kosulio arba dusulio, šiuos aliejus galite vartoti.

ODOS BANDINYS
Eterinio aliejaus arba jo mišinio vieną lašą sumaišyti su 0,5 arba 1 arbatiniu šaukšteliu bet kokio augalinio aliejaus ir nedidelį šio mišinio kiekį įtrinti į alkūnės arba riešo vidinę pusę. Jei po 15-40 minučių aliejumi pateptoje odos vietoje nėra jokių pokyčių, šiuos aliejus galima drąsiai vartoti.
KONTRAINDIKACIJOS
Individualus eukaliptų kvapo netoleravimas. Nėščiosioms iki 4 mėnesių nėštumo – vartoti labai atsargiai. Nenaudoti kartu su chemoterapijos priemonėmis.