Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
  į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Eterinių aliejų aprašymas » Gvazdikėlių eterinis aliejus (Oleum Caryopilli)

Gvazdikėlių eterinis aliejus (Oleum Caryopilli)
Išskiriamas vandens destiliacijos metodu iš neišsiskleidusių gvazdikmedžių žiedų pumpurų. Skleidžia ilgalaikį šiltą gaižiai aitrų kvapą.

POVEIKIS
-Antiseptinis, skatina gyti žaizdas, prieuždegiminis, nuskausminamasis;
-Gaivina ir dezinfekuoja burnos ertmę;
-Baktericidinis (ūmių kvėpavimo takų ligų profilaktika ir gydymas);
-Atbaido kandis, uodus, moskitus.

INDIKACIJOS
-Riebi oda, spuogai, pūlingi odos pažeidimai;
-Kraujosruvos, nudegimai, įpjovimai;
-Prastai gyjančios žaizdos, opos;
-Dermatomikozės;
-Dantų skausmas, parodontozė, pulpitas, ėduonis;
-Raumenų, sąnarių skausmai, sausgyslių patempimai;
-Migrena.

IŠORINIO VARTOJIMO BŪDAI
Grynas gvazdikų eterinis aliejus naudojamas dantų skausmui malšinti – ant skaudamo danties dedamas aliejumi suvilgytas vatos tamponas.
Sumaišytas lygiomis dalimis puikiai dera su rozmarinų, levandų, pušų eteriniais aliejais. Šie jo mišiniai efektyviai malšina raumenų skausmus, taip pat ir po didelių fizinių krūvių. Juos galima panaudoti masažui, vonioms, patalpoms aromatizuoti.

KOSMETIKOS PRIEMONIŲ PAPILDYMAS
1-2 lašus gvazdikų eterinio aliejaus sumaišyti su 10 g kremo arba 10 ml losjono, toniko.

APLIKACIJOS
7-10 lašų gvazdikų eterinio aliejaus arba šio aliejaus mišinio (1:1) su apelsinų eteriniu aliejumi sumaišyti su valgomuoju šaukštu augalinio aliejaus (persikų, migdolų, avokadų, abrikosų, vynuogių kauliukų arba kviečių gemalų). Naudoti esant parodontozei, nudegimams, kraujosruvoms,

MASAŽAS
1 lašą gvazdikų eterinio aliejaus sumaišyti su 1-2 valgomaisiais šaukštais augalinio aliejaus (migdolų, persikų, simondsijų /jojoba/, vynuogių kauliukų) arba pasirinkto kremo. Galima rinktis 2-3 lašus bet kokio šio aliejaus mišinio.

VONIOS
4-5 lašus gvazdikų eterinio aliejaus arba bet kokio šio aliejaus mišinio, iš anksto sumaišytus su valgomuoju šaukštu emulgatoriaus (pieno, medaus, jūrų arba valgomosios druskos), įpilti į pilną vandens (37-38oC) vonią. Procedūros trukmė 10-20 min.

KOMPRESAI
4-5 lašus gvazdikų eterinio aliejaus įlašinti į 10 ml natūralaus augalinio aliejaus (abrikosų, persikų, avokadų, simondsijų /jojoba/ ar kt.) Dėti prie žaizdų, opų. Galima tepti odos spuogus ir pūlingus bėrimus.

SKALAVIMAI
3-5 lašus gvazdikų eterinio aliejaus įlašinti į stiklinę šilto vandens.

PATALPŲ AROMATIZAVIMAS
1-4 lašus gvazdikų eterinio aliejaus arba šio aliejaus mišinio įlašinti į aromatinėje lempoje esantį vandenį ir uždegti žvakę. Patalpoje pasklis kvapas. Jei nėra lempos, aliejumi galima sudrėkinti servetėlę arba įlašinti jo į karšto vandens puodelį bei pastatyti ant veikiančio radiatoriaus. Procedūrų trukmė 15-30 min.

Prieš naudojant eterinius aliejus būtina patikrinti, ar įkvepiamas arba tepamas ant odos aliejus nesukels individualios alerginės reakcijos.

KVĖPAVIMO BANDINYS
Jei įkvėpę eterinio aliejaus arba jo derinio nepajuntate diskomforto, jis yra Jums malonus ir nesukelia kvėpavimo takų spazmų bei kosulio arba dusulio, šiuos aliejus galite vartoti.

ODOS BANDINYS
Eterinio aliejaus arba jo mišinio vieną lašą sumaišyti su 0,5 arba 1 arbatiniu šaukšteliu bet kokio augalinio aliejaus ir nedidelį šio mišinio kiekį įtrinti į alkūnės arba riešo vidinę pusę.
Jei po 15-40 minučių aliejumi pateptoje odos vietoje nėra jokių pokyčių, šiuos aliejus galima drąsiai vartoti.

KONTRAINDIKACIJOS
Individualus gvazdikų kvapo netoleravimas. Nenaudoti nėščiosioms. Neperdozuoti, nes gali sukelti jautrios odos reakciją.