Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
  į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Eterinių aliejų aprašymas » Jazminų eterinis aliejus (Oleum Jasmini)

Jazminų eterinis aliejus (Oleum Jasmini)
Pagaminta Egipte
Išgaunamas hidrodistiliacijos būdu iš jazminų žiedų. Turi intensyvų lengvą salstelėjusį medaus kvapą.

POVEIKIS
- Ideali visokio tipo, ypač sausos, suerzintos odos priežiūros priemone;
- gaivina, jaunina suglebusią raukšlėtą odą;
- suteikia raumenims, ypač krūtų, stangrumo, naudojamas "siluetiniam" masažui, koreguojančiam raumenis;
- priešuždegiminis, stiprus skausmo malšinamasis;
- stiprina seksualinį potraukį esant impotencijai ir frigidiškumui;
- reguliuoja hormoninį būklę;
- antidepresantas pašalina baimę, pesimizmą, padidina pasitikėjimą savimi.

NAUDOJIMO ATVEJAI
- Alerginis niežulys, dermatitas;
- raumenų ir sąnarių skausmas;
- skausmingos, nereguliarios menstruacijos, galvos skausmas.

IŠORINIO NAUDOJIMO BŪDAI
Jazminų eterinis aliejus, sumaišytas su rožių ir bergamočių eteriniais aliejais, naudojamas hormoninei buūlei reguliuoti, emociniam fonui, esant dermatitui, sausai pažeistai odai. Šių aliejų mišinio (santykiu 1: 1) galima dėti į kosmetikos gaminius, naudoti masažui, vonioms, patalpoms aromatizuoti.

KOSMETIKOS GAMINIŲ PAPILDYMAS
3 - 5 lašus gryno jazminų eterinio aliejaus ar vieno kurio nors mineto aliejų mišinio sumaišyti su 15 g kremo ar 15 ml losjono, toniko, sampūno.

MASAŽAS
1 - 2 lašus jazminų aliejaus ar vieno kurio nors minėto aliejų mišinio sumaišyti su 1 valg. šaukštu bet kurio augalinio aliejaus (migdolų, simondsijų, persikų, vynuogių sėklų ar kt.) arba Jūsų pasirinkto kremo.

VONIOS
3 - 5 lašus jazminų eterinio aliejaus, prieš tai sumaišyto su 1 valg. šaukštu emulsiklio (pieno, medaus, jūros ar valgomosios druskos), įpilti į 37 - 38°C temperatūros vandens pripiltą vonią. Procedūros trukmė 10 - 20 min.

PATALPŲ AROMATIZAVIMAS
3 – 5 lašūs jazminų eterinio aliejaus arba vieno kurio nors aliejų mišinio įlašinti į aromatinę lempą kurioje įpilta vandens, ir uždegti lempoje esančią žvakę. Aromatas pasklis patalpoje. Neturint aromatinės lempos, eterinio aliejaus galima užlašinti ant servetėlės arba įlašinti į puodelį su karštu vandeniu ir padėti ant radiatoriaus. Procedūros trukmė 15 - 30 min.

Prieš naudojant eterinius aliejus būtina padaryti kvėpavimo takų ar odos jautrumo testą dėl individualaus eterinių aliejų toleravimo.

KVĖPAVIMO TAKŲ TESTAS
Jeigu įkvėpus gryno eterinio aliejaus ar jų mišinio kvapo, nejaučiate diskomforto, kvapas malonus ir nesukelia kvėpavimo spazmų, t. y. kosulio, dusimo, tai tokį aliejų galite naudoti.

ODOS TESTAS
1 lašą eterinio aliejaus ar jų mišinio ištirpinti 0,5 - 1 arbat. šaukštelyje kokio nors augalinio aliejaus ir nedidelį kiekį įtrinti į alkūnės vidinės pusės arba riešo odą. Jeigu per 15 - 40 min. neatsiras odos suerzinimo požymių, eterinį aliejų galima drąsiai naudoti.

KONTRAINDlKACIJOS
lndividualus jazminų netoleravimas. Atsargiai naudoti nėsčiosioms ir turintiems sumažeėjusį kraujospūdį. Ant kūno eteriniai aliejai tepami tik atskiesti.