Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
  į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Eterinių aliejų aprašymas » Kadagių eterinis aliejus (Oleum Juniperi)

Kadagių eterinis aliejus (Oleum Juniperi)
Išskiriamas vandens destiliacijos metodu iš paprastųjų kadagių sausų sunokusių vaisių, medienos ir spyglių.
Skleidžia gaivų ir aitrų spygliuočių, dervų kvapą su dūmų prieskoniu.
POVEIKIS
-Plataus spektro antiseptinis;
-Regeneruojamasis, prieuždegiminis;
-Šalina pleiskanas;
-Antitoksinis, nuskausminamasis, mažina pabrinkimus;
-Šalina įvairios kilmės pabrinkimus, slopina meteorizmą, skrandžio ir žarnyno dieglius;
-Mažina cukraus kiekį kraujyje;
-Tonizuoja, didina arterinį kraujospūdį;
-Gerina atmintį;
-Puikus aromatizatorius, naudojamas aromatizuoti patalpas;
-Insekticidas (nubaido erkes, blusas).

NAUDOJIMO ATVEJAI
-Riebi, spuoguota, uždegimo pažeista oda su atviromis poromis;
-Dermatozės, egzema, psoriazė;
-Celiulitas;
-Kojų venų varikoziniai pokyčiai;
-Reumatizmas, artritas, osteochondrozė, podagra;
-Ūmių respiracinių ligų, aterosklerozės, nutukimo profilaktika ir gydymas.

IŠORINIO NAUDOJIMO BŪDAI
Kadagių eterinis aliejus yra vartojamas grynas – kaip stipri mažinanti pabrinkimus, antitoksinė ir nuskausminamoji priemonė arba su kitais eteriniais aliejais. Sumaišytas lygiomis proporcijomis jis puikiai dera su kiparisų, levandų, santalmedžių eteriniais aliejais. Šie mišiniai taip pat yra vartojami kosmetikos priemonėms papildyti esant probleminei odai ir plaukams, taip pat masažui, vonioms, saunai, inhaliacijoms, kompresams, aromatinėms lempoms. Naudojamas esant celiulitui, nutukimui, reguliuoti hormonų būklę ir emocinį foną bei sutrikus atramos judamojo aparato funkcijoms.

KOSMETIKOS PRIEMONIŲ PAPILDYMAS
5 lašus kadagių eterinio aliejaus arba bet kokio šio aliejaus mišinio sumaišyti su 10-15 g (ml) pagrindo (kremo, toniko, losjono, šampūno).

KOMPRESAI
4-5 lašus kadagių eterinio aliejaus įlašinti į stiklinę šilto vandens.

MASAŽAS
5-7 lašus kadagių eterinio aliejaus arba aukščiau pateikto bet kokio šio aliejaus mišinio sumaišyti su 1-2 valgomaisiais šaukštais augalinio aliejaus (persikų, migdolų, kukurūzų) arba pasirinkto kremo. Šis masažui skirtas mišinys gali būti naudojamas ir gyvūnams - kaip inseticidinė priemonė.

VONIOS
5-7 lašus kadagių eterinio aliejaus arba bet kokio šio aliejaus mišinio, iš anksto sumaišytus su valgomuoju šaukštu emulgatoriaus (pieno, medaus, jūrų arba valgomosios druskos), įpilti į pilną vandens (37-38oC) vonią. Procedūros trukmė 10-15 min.

SAUNA
5-10 lašų kadagių eterinio aliejaus arba bet kokio šio aliejaus mišinio įlašinti į nedidelį karšto vandens indą ir pastatyti indą garinėje ant viršutinės lentynos.

INHALIACIJOS
Karštosios: 2-3 lašus kadagių eterinio aliejaus arba bet kokio šio aliejaus mišinio įlašinti į indą karšto vandens, apsigaubti rankšluosčiu ir kuo giliau kvėpuoti garais. Procedūros trukmė 10-15 min. Būti užsimerkus.

PATALPŲ AROMATIZAVIMAS
4-5 lašus kadagių eterinio aliejaus arba šio aliejaus mišinio įlašinti į aromatinėje lempoje esantį vandenį ir uždegti žvakę. Patalpoje pasklis kvapas. Jei nėra lempos, aliejumi galima sudrėkinti servetėlę arba įlašinti jo į karšto vandens puodelį bei pastatyti ant veikiančio radiatoriaus. Procedūros trukmė 15-30 min.

Prieš naudojant eterinius aliejus būtina patikrinti, ar įkvepiamas arba tepamas ant odos aliejus nesukels individualios alerginės reakcijos.

KVĖPAVIMO BANDINYS
Jei įkvėpę eterinio aliejaus arba jo derinio nepajuntate diskomforto, jis yra Jums malonus ir nesukelia kvėpavimo takų spazmų bei kosulio arba dusulio, šiuos aliejus galite vartoti.

ODOS BANDINYS
Eterinio aliejaus arba jo mišinio vieną lašą sumaišyti su 0,5 arba 1 arbatiniu šaukšteliu bet kokio augalinio aliejaus ir nedidelį šio mišinio kiekį įtrinti į alkūnės arba riešo vidinę pusę.
Jei po 15-40 minučių aliejumi pateptoje odos vietoje nėra jokių pokyčių, šiuos aliejus galima drąsiai vartoti.

KONTRAINDIKACIJOS
Individualus kadagių kvapo netoleravimas, ūmios inkstų ligos.
Sergantiems epilepsija, nėščiosioms - elgtis kuo atsargiau. Nenaudoti kartu su chemoterapijai skirtomis priemonėmis.