Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
  į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Eterinių aliejų aprašymas » Kėnių eterinis aliejus (Oleum Abiesi)

Kėnių eterinis aliejus (Oleum Abiesi)
Pagamintas Rusijoje/Kanadoje
Išskiriamas vandens destiliacijos metodu iš europinių (sibirinių) kėnių spyglių, naujų ūglių ir kankorėžių. Skleidžia aitrų šaltą ir gaivų miško bei aštrų dervos kvapą.
POVEIKIS
- Antiseptinis, baktericidinis;
- gerina audinių kraujotaką
- skatina odą atsijauninti, padeda šalinti raukšles;
- nuskausminamasis;
- mažina pabrinkimus;
- slopina prakaitavimą, ypač – pėdų;
- reguliuoja emocinį foną – „sielos balzamas“;
- slopina neigiamą reakciją į ryškius atmosferos slėgio svyravimus;
- šalina nuovargio jausmą;
- gerina regėjimą;
- gerina nuotaiką.

NAUDOJIMO ATVEJAI
- Infekuota oda;
- ūmios respiracinės ligos, bronchitas, bronchinė astma;
- gripas, angina, pneumonija;
- neuralgija, radikulitas, reumatizmas, osteochondrozė, raumenų skausmai patiriant didelius fizinius krūvius;
- patalpų aromatizacija ir sanacija, ūmių respiracinių ligų profilaktika ir gydymas.

IŠORINIO NAUDOJIMO BŪDAI
Kėnių aliejus puikiai dera prie kitų eterinių aliejų, todėl sudaromi efektyvūs mišiniai. Sumaišytas su levandų ar kadagių aliejumi yra vartojamas esant probleminei odai, kaip nuskausminamoji ir pabrinkimus mažinanti priemonė, su kiparisų ar eukaliptų – esant celiulitui ir sutrikus atramos judamojo aparato funkcijoms, su citrinų ar mairūnų - slopinti neigiamą reakciją į ryškius atmosferos slėgio svyravimus bei reguliuoti emocinį foną. Visi eteriniai aliejai su kėnių aliejumi maišomi lygiomis dalimis (1:1), mišiniai taip pat yra vartojami kosmetikos priemonėms papildyti, masažui, vonioms, trynimams, patalpoms aromatizuoti.

KOSMETIKOS PRIEMONIŲ PAPILDYMAS
4-8 lašus kėnių eterinio aliejaus arba bet kokio šio aliejaus mišinio sumaišyti su 10-15 g (ml) pagrindo (kremo, losjono, toniko, gelio, skalavimo priemonės).

MASAŽAS
6-7 lašus kėnių eterinio aliejaus arba bet kokio šio aliejaus mišinio sumaišyti su valgomuoju šaukštu augalinio aliejaus (simondsijų /jojoba/, migdolų, persikų, vynuogių kauliukų ar kt.) arba pasirinkto kremo.

VONIOS
6-7 lašus kėnių eterinio aliejaus arba bet kokio šio aliejaus mišinio, iš anksto sumaišytus su valgomuoju šaukštu emulgatoriaus (pieno, medaus, jūrų arba valgomosios druskos), įpilti į pilną vandens (37-38oC) vonią. Procedūros trukmė 10-20 min.

TRYNIMAS
10 lašų kėnių eterinio aliejaus sumaišyti su 10-15 g (ml) augalinio aliejaus arba kremo.

PATALPŲ AROMATIZAVIMAS
4-6 lašus kėnių eterinio aliejaus arba šio aliejaus mišinio įlašinti į aromatinėje lempoje esantį vandenį ir uždegti žvakę. Patalpoje pasklis kvapas. Jei nėra lempos, aliejumi galima sudrėkinti servetėlę arba įlašinti jo į karšto vandens puodelį bei pastatyti ant veikiančio radiatoriaus.

Prieš naudojant eterinius aliejus būtina patikrinti, ar įkvepiamas arba tepamas ant odos aliejus nesukels individualios alerginės reakcijos.

KVĖPAVIMO BANDINYS
Jei įkvėpę eterinio aliejaus arba jo derinio nepajuntate diskomforto, jis yra Jums malonus ir nesukelia kvėpavimo takų spazmų bei kosulio arba dusulio, šiuos aliejus galite vartoti.

ODOS BANDINYS
Eterinio aliejaus arba jo mišinio vieną lašą sumaišyti su 0,5 arba 1 arbatiniu šaukšteliu bet kokio augalinio aliejaus ir nedidelį šio mišinio kiekį įtrinti į alkūnės arba riešo vidinę pusę. Jei po 15-40 minučių aliejumi pateptoje odos vietoje nėra jokių pokyčių, šiuos aliejus galima drąsiai vartoti.

KONTRAINDIKACIJOS
Individualus kėnių kvapo netoleravimas. Sergant epilepsija, traukuliais - elgtis kuo atsargiau. Nenaudoti sergant ūmiomis inkstų ligomis.