Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
  į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Eterinių aliejų aprašymas » Levandų eterinis aliejus (Oleum Lavandulae)

Levandų eterinis aliejus (Oleum Lavandulae)
Išskiriamas vandens destiliacijos metodu iš žydinčių levandų žiedų. Skleidžia lengvą ir gaivų, šaltą subtilų kvapą.
POVEIKIS

- Antiseptinis, antivirusinis, regeneruojamasis, skatina nudegusios odos gijimą;
- efektyvus nuskausminamasis;
- priešuždegiminis;
- mažina arterinį kraujospūdį;
- antidepresantas;
- raminamasis;
- gerina smegenų kraujotaką ir atmintį;
- puiki priemonė nuo kandžių, tinka aromatizuoti patalpas ir skalbinius.

NAUDOJIMO ATVEJAI
- Odos regeneracijos sutrikimai po traumų, nudegimų, perdžiovinimo, randų, įgėlus vabzdžiams ir gyvatėms;
- dermatitas, egzema, opos, herpesas, mikozės;
- stiprina plaukus, saugo juos nuo lūžinėjimo, naikina pleiskanas;
- migrena, raumenų skausmai, reumatizmas, podagra, artritas, neuritas;
- ūmios respiracinės ligos, gripas;
- burnos ertmės uždegimai;
- suaugusiųjų nervingumas, irzlumas, vaikų – perdėtas jautrumas;
- nemiga, klimakteriniai negalavimai.

IŠORINIO NAUDOJIMO BŪDAI
Pažeistą vietą tepti grynu levandų eteriniu aliejumi arba jo spiritiniu tirpalu (10 lašų levandų aliejaus išmaišyti 10 ml 70-90 % etilo spirito), arba šiuo aliejumi, sumaišytu su riebiu pagrindu, - esant nudegimams, randams, herpesui, įgėlus vabzdžiams ir gyvatėms. Levandų eterinis aliejus puikiai dera (1:1:1:1) su kvapiųjų kanangų, pačiulių, eukaliptų eteriniais aliejais
Šis mišinys taip pat yra vartojamas kosmetikos priemonėms papildyti, masažui, vonioms, aromatinėms lempoms.

KOSMETIKOS PRIEMONIŲ PAPILDYMAS
3-5 lašus levandų eterinio aliejaus arba šio aliejaus mišinio sumaišyti su 10-15 g (ml) pagrindo (kremo, losjono, toniko, šampūno ir pan.).

MASAŽAS
5-8 lašus levandų eterinio aliejaus arba šio aliejaus mišinio sumaišyti su valgomuoju šaukštu augalinio aliejaus (alyvuogių, migdolų, kukurūzų, kviečių gemalų ar kt.) arba pasirinkto kremo.

VONIOS
5-8 lašus levandų eterinio aliejaus arba bet kokio šio aliejaus mišinio, iš anksto sumaišytus su valgomuoju šaukštu emulgatoriaus (pieno, medaus, jūrų arba valgomosios druskos), įpilti į pilną vandens (37-38oC) vonią. Procedūros trukmė 10-15 min.

SAUNA
5-10 lašų levandų eterinio aliejaus arba bet kokio šio aliejaus mišinio įlašinti į nedidelį karšto vandens indą ir pastatyti indą garinėje ant viršutinės lentynos.

INHALIACIJOS
Karštosios: 2-3 lašus levandų eterinio aliejaus arba bet kokio šio aliejaus mišinio įlašinti į indą karšto vandens, apsigaubti rankšluosčiu ir 5-7 min. kuo giliau kvėpuoti. Būti užsimerkus.

PATALPŲ AROMATIZAVIMAS
5-7 lašus levandų eterinio aliejaus arba šio aliejaus mišinio įlašinti į aromatinėje lempoje esantį vandenį ir uždegti žvakę. Patalpoje pasklis kvapas. Jei nėra lempos, aliejumi galima sudrėkinti servetėlę arba įlašinti jo į karšto vandens puodelį bei pastatyti ant veikiančio radiatoriaus.
Prieš naudojant eterinius aliejus būtina patikrinti, ar įkvepiamas arba tepamas ant odos aliejus nesukels individualios alerginės reakcijos.

KVĖPAVIMO BANDINYS
Jei įkvėpę eterinio aliejaus arba jo derinio nepajuntate diskomforto, jis yra Jums malonus ir nesukelia kvėpavimo takų spazmų bei kosulio arba dusulio, šiuos aliejus galite vartoti.

ODOS BANDINYS
Eterinio aliejaus arba jo mišinio vieną lašą sumaišyti su 0,5 arba 1 arbatiniu šaukšteliu bet kokio augalinio aliejaus ir nedidelį šio mišinio kiekį įtrinti į alkūnės arba riešo vidinę pusę. Jei po 15-40 minučių aliejumi pateptoje odos vietoje nėra jokių pokyčių, šiuos aliejus galima drąsiai vartoti.

KONTRAINDIKACIJOS
Individualus levandų kvapo netoleravimas. Sergantiesiems epilepsija, nėščiosioms - elgtis kuo atsargiau. Nenaudoti kartu su jodo ir geležies turinčiais preparatais, chemoterapijos priemonėmis
.