Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
  į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Eterinių aliejų aprašymas » Mairūnų eterinis aliejus (Oleum Majorani)

Mairūnų eterinis aliejus (Oleum Majorani)

Pagaminta Egipte

Mairūnų eterinis aliejus išgaunamas hidrodistiliacijos būdu iš žydinčių krūmų - kvapiųjų mairūnų. Turi pikantišką saldžiai aštroką kvapą su kamparo dvelksmu.

 

POVEIKIS

- Baktericidinis, greitina žaizdų gjimą malšina skausmą;

- minkština grublėtas odos vietas ir nuospaudas;

- mažina arterinį kraujospūdį;

- raminamasis;

- slopina hiperseksualumą.

 

NAUDOJIMO ATVEJAI

- Inkštirai;

- sumušimai ir traumos; raumenų skausmas, patempimai;

- artritas, reumatas, neuralgija, osteochondrozė, migrena;

- žarnyno spazmai, meteorizmas (pilvo išpūltimas);

- ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos, bronchitas, bronchinė astma;

- emocinis dirglumas, nemiga, depresija.

 

IŠORINIO NAUDOJIMO BŪDAI

Mairūnų eterinis aliejus, sumaišytas su levandų, mirtenmedžių, ramunėlių eteriniu aliejumi (santykiu 1:1), naudojamas kompresams ant šiurkščių, grublėtų odos vietų ir nuospaudų, o su rožės medžių, bergamočių ir rozmarinų aliejais (santykiu 1:1:1) - emociniam fonui reguliuoti, taip pai esant ūmioms viršutinių kvėpavimo takų infekcijoms ir skausmui malšinti. Šiuos mišinius galima naudoti masažui, vonioms, inhaliacijoms, taip pat patalpoms aromatizuoti.

 

TEPIMAS

Ant grublėtos odos vietos ir nuospaudų užtepama gryno mairūnų aliejaus arba aliejų mišinio, arba mairūnų aliejaus, sumaišyto su migdolų aliejumi (santykiu 1:1).

 

MASAŽAS

4 - 6 lašus mairūnų eterinio aliejaus arba vieno kurio nors aliejų mišinio sumaišyti su 1 - 2 valg. šaukstais augalinio aliejaus (migdolų, persikų, kukurūzų ar kt.) ar Jūsų pasirinkto kremo.

 

VONIOS

3 - 6 lašus mairūnų eterinio aliejaus ar vieno kurio nors aliejų mišinio, prieš tai sumaišyto su 1 valg. šaukštu emulsiklio (pieno, medaus, jūros ar valgomosios druskos), įpilti į 37 - 38º C temperatūros vandens pripiltą vonią. Procedūros trukmė 10 - 15 min.

 

KOMPRESAI

5 - 6 lašus eterinio aliejaus įlašinti į stiklinę šilto vandens. Naudojama esant sutrikusioms jungiamojo audinio ir skeleto - raumenų sistemos funkcijoms.

 

INHALIACIJOS

Karštos: 1 - 2 lašus mairūnų eterinio aliejaus arba vieno kurio nors aliejų mišinio įlašinti į indą su karštu vandeniu, užsidengti galvą rankšluosčiu, kad neliktų tarpo orui praeiti, ir kvėpuoti 5 - 7 min. Procedūros metu būtina užsimerkti.

Šaltos: 2 - 3 lašus aliejaus arba vieno kurio nors aliejų mišinio užlašinti ant servetėlės ir kvėpuoti 5 7 min.'

 

PATALPŲ AROMATIZAVIMAS.

3 - 6 lašus mairūnų eterinio aliejaus arba vieno kurio nors aliejų mišinio įlašinti į aromatinę lempą, kurioje įpilta vandens, ir uždegti lempoje esančią žvakę. Aromatas pasklis patalpoje Neturint aromatinės lempos, eterinio aliejaus galima užlašinti ant servetėlės arba įlašinti į puodelį su karštu vandeniu ir padėti ant radiatoriaus. Procedūros trukme 15 - 30 min.

 

Prieš naudojant eterinius aliejus būtina padaryti kvėpavimo takų ar odos jautrumo testą del individualaus eterinių aliejų toleravimo.

 

KVĖPAVIMO TAKŲ TESTAS

Jeigu įkvėpus gryno eterinio aliejaus ar jų mišinio kvapo, nejaučiate diskomforto, kvapas malonus ir nesukelia kvėpavimo spazmų, t. y. kosulio, dusimo, tai tokį aliejų galite naudoti.

 

ODOS TESTAS

1 lašą eterinio aliejaus ar jų mišinio ištirpinti 0,5 - 1 arbat. šaukštelyje kokio nors augalinio aliejaus ir nedidelį kiekį įtrinti į alkūnės vidinės pusės arba riešo odą. Jeigu per 15 - 40 min. neatsiras odos suerzinimo požymių, eterinį aliejų galima drąsiai naudoti.

 

KONTRAINDlKACIJOS

Individualus mairūnų netoleravimas. Atsargiai naudoti nėščiosioms