Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
  į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Eterinių aliejų aprašymas » Mandarinų eterinis aliejus (Oleum Citri unshini)

Mandarinų eterinis aliejus (Oleum Citri unshini)
Pagaminta Italijoje
Išskiriamas vandens destiliacijos metodu iš likerinių mandarinų žievelių. Skleidžia lengvą, šiltą, linksmą, saldų, aliejinį citrusinių kvapą.

POVEIKIS
- Antiseptinis, priešuždegiminis, tonizuojamasis;
- Padeda išvengti odos strijų;
- Anticeliulitinis;
- Gerina kraujotaką, varinėja limfą ir tulžį;
- Švelni hipotoninė priemonė;
- Skatina virškinamojo trakto veiklą, slopina meteorizmą, skrandžio ir žarnyno dieglius;
- Ramina (ypač – vaikus) esant nemigai, depresijai, protiniam ir fiziniam nuovargiui (tinka vaikams, nėščiosioms visą nėštumo laiką).

NAUDOJIMO ATVEJAI
- Puiki priemonė puoselėti jautrią, suglebusią, suerzintą odą;
- Raukšlės;
- Spuogai;
- Nutukimas.

IŠORINIO NAUDOJIMO BŪDAI
Mandarinų aliejus puikiai dera su šalavijų ir santalmedžių eteriniais aliejais (1:1:1). Šį mišinį galima vartoti masažui, vonioms, aromatizuoti patalpas. Mišinys geriausiai tinka puoselėti probleminę ir vystančią odą, jei masažui kaip pagrindas naudojamas avokadų aliejus.

KOSMETIKOS PRIEMONIŲ PAPILDYMAS
4-6 lašus mandarinų eterinio aliejaus arba šio aliejaus mišinio sumaišyti su 10 g (ml) pagrindo (kremo, losjono, toniko ir kt).

MASAŽAS
6-8 lašus mandarinų eterinio aliejaus arba šio aliejaus mišinio sumaišyti su 1-2 valgomaisiais šaukštais augalinio aliejaus (alyvuogių, avokadų, migdolų, kukurūzų ) arba pasirinkto kremo. Mandarinų eterinis aliejus galima derinti ir su cinamonų eteriniu aliejumi (2:1).

VONIOS
6-8 lašus mandarinų eterinio aliejaus arba šio aliejaus mišinio, iš anksto sumaišytus su 1 valgomuoju šaukštu emulgatoriaus (pieno, medaus, jūrų arba valgomosios druskos), įpilti į pilną vandens (37-38oC) vonią. Procedūros trukmė 10-20 min.

PATALPŲ AROMATIZAVIMAS
3-6 lašus mandarinų eterinio aliejaus arba šio aliejaus mišinio įlašinti į aromatinėje lempoje esantį vandenį ir uždegti žvakę. Patalpoje pasklis kvapas. Jei nėra lempos, aliejumi galima sudrėkinti servetėlę arba įlašinti jo į karšto vandens puodelį bei pastatyti ant veikiančio radiatoriaus. Procedūros trukmė 15-30 min. Vaikų patalpoms užtenka 1-2 lašų mandarinų eterinio aliejaus.

Prieš naudojant eterinius aliejus būtina patikrinti, ar įkvepiamas arba tepamas ant odos aliejus nesukels individualios alerginės reakcijos.

KVĖPAVIMO BANDINYS
Jei įkvėpę eterinio aliejaus arba jo derinio nepajuntate diskomforto, jis yra Jums malonus ir nesukelia kvėpavimo takų spazmų bei kosulio arba dusulio, šiuos aliejus galite vartoti.

ODOS BANDINYS
Eterinio aliejaus arba jo mišinio vieną lašą sumaišyti su 0,5 arba 1 arbatiniu šaukšteliu bet kokio augalinio aliejaus ir nedidelį šio mišinio kiekį įtrinti į alkūnės arba riešo vidinę pusę.
Jei po 15-40 minučių aliejumi pateptoje odos vietoje nėra jokių pokyčių, šiuos aliejus galima drąsiai vartoti.

KONTRAINDIKACIJOS
Individualus citrusinių kvapo netoleravimas.
Nerekomenduojama naudoti prieš einant į saulėkaitą.