Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
  į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Eterinių aliejų aprašymas » Melisų eterinis aliejus (Oleum melisae)

Melisų eterinis aliejus (Oleum melisae)
Išskiriamas vandens destiliacijos metodu iš vaistinių melisų žiedų. Seniausia priemonė širdies ligoms gydyti, „ gyvybės eliksyras”. Skleidžia citriną primenantį lengvą, šaltą, kartoką kvapą. Aromatas - gaivus, rytinis.

POVEIKIS
- Baktericidinis, antivirusinis;
- antialerginis;
- šalina pleiskanas;
- atnaujina lūpų raudonąją liniją;
- spazmolitinis, stiprus kardiotoninis;
- lengvina neuralginio pobūdžio ir traukulių sukeltus spazmus;
- padeda esant menstruacijų ciklo ir periferinės kraujotakos sutrikimams;
- švelnina klimakterinio sindromo požymius;
- raminamasis, antidepresinis;
- puikus oro gaiviklis;
- atbaido vabzdžius, efektus gydant bičių ir vapsvų įgėlimus.

NAUDOJIMO ATVEJAI
- Riebiai, spuoguotai, poringai odai ir riebiems plaukams puoselėti;
- suskeldėjusioms, šerpetojančioms lūpoms puoselėti;
- herpesas, odos grybelio sukelti pokyčiai ir juostinė pūslelinė;
- alerginis bėrimas, niežai, egzema;
- parodontozės profilaktika, atgaivina burnos kvapą;
- kvėpavimo takų ir virškinamosios sistemos sutrikimai;
- emociniai sutrikimai, melancholija;
- migrena, tachikardija, nemiga.

IŠORINIO NAUDOJIMO O BŪDAI
Neskiestu eteriniu melisų aliejumi arba augalinio aliejaus ir melisų aliejaus (1:1) mišiniu tepti pūsleles sergant herpesu arba juostine pūsleline bei bičių ar vapsvų įgėlimo vietą.
Melisų eterinis aliejus, sumaišytas su rožių arba kvapiųjų rožmedžių eteriniu aliejumi (1:1) yra naudojamas puoselėti lūpas, sumaišytas su mėtų arba rūgščiavaisių citrinmedžių eteriniu aliejumi (1:1) – puoselėti probleminę, senėjančią odą, sergant ūmiomis respiracinėmis ligomis, malšinti spazmus ir gerinti kraujotaką. Šiuos mišinius taip pat galima naudoti masažui, vonioms, saunai ir aromatinėms lempoms, taip pat ir kosmetikos priemonėms papildyti.

KOSMETIKOS PRIEMONIŲ PAPILDYMAS
3-5 lašus melisų eterinio aliejaus arba bet kokio šio aliejaus mišinio sumaišyti su 10 g (ml) pagrindo (kremo, toniko, losjono, šampūno ir pan).

MASAŽAS
3-4 lašus melisų eterinio aliejaus arba bet kokio šio aliejaus mišinio sumaišyti su 1-2 valgomųjų šaukštų bet kokio augalinio aliejaus (simondsijų /jojoba/, migdolų, persikų ir kt.) arba pasirinkto kremo.

VONIOS
5-8 lašus melisų eterinio aliejaus arba bet kokio šio aliejaus mišinio, iš anksto sumaišytus su 1 valgomuoju šaukštu emulgatoriaus (pieno, medaus, jūrų arba valgomosios druskos), įpilti į pilną vandens (37-38oC) vonią. Procedūros trukmė 10-20 min.

SAUNA
5-10 lašus melisų eterinio aliejaus arba bet kokio šio aliejaus mišinio įlašinti į nedidelį karšto vandens indą ir pastatyti indą garinėje ant viršutinės lentynos.

SKALAVIMAS
2-3 lašus melisų eterinio aliejaus arba šio aliejaus mišinio su arbatmedžių aliejumi (1:1) įlašinti į karšto vandens stiklinę. Stiprina dantenas sergant parodontoze, atgaivina burnos kvapą, ypač gerai – ilgamečių rūkalių.

PATALPŲ AROMATIZAVIMAS
4-5 lašus melisų eterinio aliejaus arba bet kokio šio aliejaus mišinio įlašinti į aromatinės lempos vandenį ir uždegti žvakę. Patalpoje pasklis kvapas. Jei nėra lempos, aliejumi galima sudrėkinti servetėlę arba įlašinti jo į karšto vandens puodelį bei pastatyti ant veikiančio radiatoriaus. Procedūros trukmė 15-30 minučių.

Prieš naudojant eterinius aliejus būtina patikrinti, ar įkvepiamas arba tepamas ant odos aliejus nesukels individualios alerginės reakcijos.

KVĖPAVIMO BANDINYS
Jei įkvėpę eterinio aliejaus arba jo derinio nepajuntate diskomforto, jis yra Jums malonus ir nesukelia kvėpavimo takų spazmų bei kosulio arba dusulio, šiuos aliejus galite vartoti.

ODOS BANDINYS
Eterinio aliejaus arba jo mišinio vieną lašą sumaišyti su 0,5 arba 1 arbatiniu šaukšteliu bet kokio augalinio aliejaus ir nedidelį šio mišinio kiekį įtrinti į alkūnės arba riešo vidinę pusę. Jei po 15-40 minučių aliejumi pateptoje odos vietoje nėra jokių pokyčių, šiuos aliejus galima drąsiai vartoti.

KONTRAINDIKACIJOS
Individualus melisų kvapo netoleravimas; gali suerzinti jautrią odą. Nėščiosioms, taip pat karštu oru - elgtis kuo atsargiau. Neperdozuoti – sukelia mieguistumą, vangumą.