Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
  į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Eterinių aliejų aprašymas » Pačiulių eterinis aliejus (Oleum Pogostemoni patch

Pačiulių eterinis aliejus (Oleum Pogostemoni patchulii)
Išskiriamas vandens destiliacijos metodu iš tropikų Azijoje augančių pačiulių krūmų sausų fermentuotų lapų. Skleidžia salsvą ir kartų balzamo kvapą su dūmų ir naktinio miško kvapų priemaiša

POVEIKIS
- Nuo senovės laikomas svarbiausiais vaistais įgėlus gyvatei;
- Antibakterinis, antivirusinis, antiseptinis, mikoseptinis;
- Stiprina krūtinės, pilvo ir šlaunų raumenų elastingumą;
- Gerina protinę veiklą, slopina baimę;
- Puikus afrodiziakas (skatina lytinį potraukį), sukuria intymumo atmosferą;
- Kvapų fiksatorius, dezodorantas ir patalpoms aromatizuoti skirta priemonė;
- Nubaido kandis.

INDIKACIJOS
- Puiki priemonė puoselėti vystančią senėjančią odą;
- Spuogai, žaizdos, įbrėžimai, odos įtrūkiai, alerginis dermatitas;
- Stiprina plaukus ir šalina pleiskanas;
- Celiulitas;
- Gripas, herpesas, juostinė pūslelinė, pėdų grybeliniai pažeidimai;
- Šlapimo ir lyties organų sistemos infekcijos:
- Vabzdžių ir gyvačių įgėlimai.

IŠORINIO VARTOJIMO BŪDAI
Grynu pačiulių eteriniu aliejumi tepamos gyvačių ir vabzdžių įgeltos vietos. Maišant lygiomis dalimis puikiai dera prie kvapiųjų kanangų), apelsinmedžių žiedų, bergamočių, jazminų ir rožių eteriniais aliejais – taip gaunami puikūs afrodiziakai. Šio aliejaus, lygiomis dalimis sumaišyto su jazminų ir snapučių eteriniais (1:1:1), deriniai tinkami naudoti sergant ūmiomis kvėpavimo sistemos ligomis, naudojami kaip hormoninė ir emocinį foną reguliuojanti priemonė. Šie mišiniai gali būti sėkmingai pritaikomi kosmetikos priemonėmis papildyti, masažams, vonioms ir aromatinėms lempoms.

KOSMETIKOS PRIEMONIŲ PAPILDYMAS
5-7 lašus pačiulių eterinio aliejaus arba šio aliejaus mišinio sumaišyti su 10-15 g kremo arba 10-15 ml losjono, toniko, šampūno ir pan.).

MASAŽAS
6-8 lašus pačiulių eterinio aliejaus arba šio aliejaus mišinio sumaišyti su 1-2 valgomaisiais šaukštais augalinio aliejaus (simondsijų /jojoba/, migdolų, persikų, vynuogių kauliukų ar kt.) arba pasirinkto kremo.

VONIOS
4-6 lašus pačiulių eterinio aliejaus arba bet kokio šio aliejaus mišinio, iš anksto sumaišytus su valgomuoju šaukštu emulgatoriaus (pieno, medaus, jūrų arba valgomosios druskos), įpilti į pilną vandens (37-38oC) vonią. Procedūros trukmė 10-20 min.

KOMPRESAI
3-4 lašus pačiulių eterinio aliejaus įlašinti į stiklinę vandens.

Prieš naudojant eterinius aliejus būtina patikrinti, ar įkvepiamas arba tepamas ant odos aliejus nesukels individualios alerginės reakcijos.

KVĖPAVIMO BANDINYS
Jei įkvėpę eterinio aliejaus arba jo derinio nepajuntate diskomforto, jis yra Jums malonus ir nesukelia kvėpavimo takų spazmų bei kosulio arba dusulio, šiuos aliejus galite vartoti.

ODOS BANDINYS
Eterinio aliejaus arba jo mišinio vieną lašą sumaišyti su 0,5 arba 1 arbatiniu šaukšteliu bet kokio augalinio aliejaus ir nedidelį šio mišinio kiekį įtrinti į alkūnės arba riešo vidinę pusę.
Jei po 15-40 minučių aliejumi pateptoje odos vietoje nėra jokių pokyčių, šiuos aliejus galima drąsiai vartoti.

PATALPŲ AROMATIZAVIMAS
3-5 lašus pačiulių eterinio aliejaus arba šio aliejaus mišinio įlašinti į aromatinėje lempoje esantį vandenį ir uždegti žvakę. Patalpoje pasklis kvapas. Jei nėra lempos, aliejumi galima sudrėkinti servetėlę arba įlašinti jo į karšto vandens puodelį bei pastatyti ant veikiančio radiatoriaus.

KANDIMS BAIDYTI
Išpurkšti spintas: 7 lašus pačiulių eterinio aliejaus sumaišyti su vienu valgomuoju šaukštu etilo spirito (70-90%) arba degtinės.

KONTRAINDIKACIJOS
Individualus pačiulių kvapo netoleravimas.
Nevertėtų naudoti paskutiniąsias nėštumo savaites.